ÖZEL SAĞLIK KURULUŞLARINDA KALİTE SKS 6.SÜRÜM EĞİTİMi K.SERTİFİKASI ONLİNE

layer-16
24
May

1.EĞİTİMİN ADI: Özel Sağlık Kuruluşlarında Kalite SKS.6 Sürüm Eğitimi
2.EĞİTİMİN AMACI: Sağlıkta  Hizmet Kalite Standartlarının güncel öğrenilmesini ve uygulanma sürecinde kullanılan rehberlerin doğru kullanılmasını sağlayarak kalite departmanı yöneticilerinin vizyonunu geliştirmeyi amaçlamıştır. Ayrıca,her seviyede katılacak bölüm yöneticilerinin kendi alanları ve diğer bölümlerin sorumlu oldukları standartları öğrenmelerini sağlayarak kurumun kalite yönetim sisteminin güçledirilmesine de katkı sağlanması hedeflenmiştir.
3.EĞİTİM İÇERİĞİ:
SKS Tarihçesi
-Standart Nedir?
-Sağlıkta Kalite ve hasta güvenliği
-SKS 6. Standartlarının Tanıtımı
-SKS 6. Sürüm Değişikliklerinin Tanıtımı
-Kalite Göstergeleri
-Kalite yönetimi sistemi elemanlarının tanıtımı
-Raporlama (İç tetkik, Sentinel Olay, Göstergeler, Komiteler, Tatbikatlar, Risk Yönetim Planları , KBRN)
4.EĞİTİM YÖNTEMİ: Yüz yüze, interaktif katılım, uygulama örnek çalışmaları
5.EĞİTİM SÜRESİ ve EĞİTMENLER: 1Gün / 6 saat
Uzm. Serpil Özbucak Civil
6.KİMLER KATILABİLİR? Kalite Departmanı ve tüm hastane Orta ve Üst yönetici katılabilir.
7.EĞİTİMİN TARİHİ VE ÜCRETİ
Eğitim Yeri: Zoom.us.ONLİNE  
Eğitim Tarihi: 24.11.2021
Eğitim Saati: 10.00 – 16.00
Eğitim Günleri: Hafta İçi
Eğitim Ücreti: 400 TL+KDV (%18)=472 TL
NOT: Kesin kayıt için ödemenin aşağıda belirtilen hesaba tamamının yatırılması ve dekontun bize gönderilmesi gerekmektedir. OHSAD Akademi katılımcı sayısının 10 kişiden az olması halinde eğitimin ertelenmesi ya da iptal edilmesi hakkı saklıdır. Katılımcının eğitim iptalini, 5 gün önce bildirilmesi halinde ücret iadesi sağlanacaktır.
Eğitim kayıtlarının iptal talebi ve ücret iadesi, eğitim tarihinden en geç 4 gün önce bildirilmelidir. 4 ve üzeri katılımcılar için %15 indirim sağlanmaktadır. OHSAD üye hastane çalışanlar tanımlanan kredileri oranında eğitimlerden  ÜCRETSİZ yararlanmaya devam ediyor. 
8.KATILIM SERTİFİKASI: Eğitim Sonunda OHSAD AKADEMİ Koordinatörü tarafından “Katılım Sertifikası” verilecektir.
9.BANKA BİLGİLERİ:
HESAP ADI: Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği İktisadi İşletmesi İş Bankası Harbiye Şubesi
HESAP NO: 1001 – 0452820
IBAN NO: TR65 0006 4000 0011 0010 4528 20
10.İLETİŞİM
Hast. Yön. Uzm. Güler Tosunoğlu
OHSAD AKADEMİ KOORDİNATÖRÜ
Gsm: 0533 772 4190
Telefon : (212) 247 07 00
Faks     : (212) 247 07 05
E-Psta : akademi@ohsad.orgguler.tosunoglu@ohsad.org

Kurs İçeriği

Zaman: 10 hafta

Müfredat boş

Eğitmen

SERPİL ÖZBUCAK CİVİL

EĞİTİMLERİ: Kocaeli Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Hemşirelik -Mezun GÖREVİ: Allianz Sigorta’da Sağlık Strateji ve İş Geliştirme alanında önleyici bakımlar ve vaka yönetimi projeleri üzerine çalışmalar yapmaktadır. DENEYİMLERİ: 2003 yılında Memorial Hastanesi’nde Hemşire olarak işe başlayan CİVİL sırası ile Turkcell Global Bilgi’de İşyeri Hemşiresi ve sonrasında Anadolu Sağlık Merkezi’nde Diyabet Eğitim Hemşiresi olarak çalışmıştır Anadolu Sağlık Merkezi’nde çalışırken hemşirelik dışında ancak medikal bilgi kullanılacak bir alana geçiş yapmış, aynı kurumda Klinik Kalite İyileştirme Uzmanı, Hasta Güvenliği Yöneticisi, Kalite ve Süreç Geliştirme görevlerinde bulunmuştur. Bu görevleri sırasında; dokümantasyon, SKS, JCI, Acil Durum Yönetimi, Tatbikatlar, Süreç Geliştirme, Yalın Yönetim ve Kısıtlar Yönetimi alanlarında çalışmalarda bulunmuş ve birçok projeye liderlik etmiştir. Anadolu Sağlık Merkezi sonrasında Biruni Laboratuvarları’nda Kalite Yönetim Temsilcisi olarak, 13 şubeden sorumlu olarak, doküman yönetim sisteminin ve eğitim süreçlerinin iyileştirilmesi konularında çalışmıştır. Anadolu Sağlık Merkezi sonrasında Biruni Laboratuvarları’nda Kalite Yönetim Temsilcisi olarak, 13 şubeden sorumlu olarak, doküman yönetim sisteminin ve eğitim süreçlerinin iyileştirilmesi konularında çalışmıştır. Biruni Laboratuvarları’ndaki görevinden sonra Bahçeşehir Üniversite işbirliği ile Batum International Hospital’de hastane açılış öncesi süreçleri için dokümantasyon, kalite, eğitim, süreç geliştirme konularında Danışman olarak yer almıştır. Batum sonrası Ankara’da PPP kapsamındaki Bilkent ve Mersin Sağlık projelerinde, sözleşmeye uygun olarak  dokümantasyon, kalite, eğitim, süreç geliştirme konularında Kalite Müdürü olarak görev almıştır. Halen Allianz Sigorta’da Sağlık Strateji ve İş Geliştirme alanında önleyici bakımlar ve vaka yönetimi projeleri üzerine çalışmalar yapmaktadır. İş hayatına paralel olarak Marmara Üniversitesi’nde Psikiyatri Hemşireliği, Nişantaşı Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi yüksek lisanslarını tamamlamış ve Diyabet Hemşireliği, Kalite Yönetimi, Yalın Yönetim, Kısıtlar Yönetimi, Profesyonel Yöneticilik, Yönetim Danışmanlığı gibi konularda sertifikaları mevcuttur. Ayrıca, 4 kitapta bölüm yazarlığı bulunan CİVİL’in 1 uluslararası, 3 ulusal bilimsel yayını mevcuttur.

0.0

0 puan

5 yıldız
0%
4 yıldız
0%
3 yıldız
0%
2 yıldız
0%
1 yıldız
0%