HASTANELERDE VE DİYALİZ MERKEZLERİNDE SKS STANDARTLARI VE SAS AKREDİTASYONUNA GİRİŞ

woman-hand-desk-office-min
04
Nis

EĞİTİMİN ADI: HASTANELERDE VE DİYALİZ MERKEZLERİNDE SKS STANDARTLARI VE SAS AKREDİTASYONUNA GİRİŞ EĞİTİMİ
EĞİTİMİN AMACI: Sağlıkta Kalite Sisteminin amacı; ülkemizde sağlık hizmeti sunan tüm kurum ve kuruluşlarda, hasta ve çalışan güvenliği ile hasta ve çalışan memnuniyetinin sağlanması, aynı zamanda etkin, etkili, zamanında ve hakkaniyet çerçevesinde hizmet sunulmasıdır.
Bu kapsamda hastanelerde kalite bölümünü kuracak veya daha ileri seviyeye taşıyacak yönetici veya yönetici adayların gelişimine katkı sağlamak için eğitim program açılmıştır.
EĞİTİM İÇERİĞİ:

·         Kalite ve Toplam Kalite Yönetimine Bakış
·         Sağlıkta Kalite Standartları
·         Sağlıkta JCI Akreditasyon Standartları
·         Sağlıkta SAS Akreditasyon Standartları
·         Sağlıkta Mükemmeliyet Merkezleri Kriterleri
·         Sağlıkta Güncel Rehber Uygulamalara bakış
·         Sağlık Yönetim Komite ve Kurulları
·         Sağlık Performans Yönetim Göstergeleri
·         Sağlık Tesis Yönetim HAP ve Bina Tesis Denetimleri
·         Süreçlerin iyileştirilmesinde kullanılan problem çözme teknikleri (PUCO KNA HTEA 5N1K )
·         Belgelendirme hazırlık ve başvuru sürecine özet bakış

EĞİTİM METODU: Yüz Yüze–Projeksiyon-Uygulama
EĞİTİM SÜRESİ VE EĞİTMENLER: 6 Saat
Serpil Özbucak                      Bkz Eğitmenlere
KİMLER KATILABİLİR? Kalite departmanında çalışan, sorumlu, müdür veya kariyerini kalitede gören sağlık çalışanlarının tümü katılabilir.
EĞİTİMİN TARİHİ VE ÜCRETİ
Eğitim Yeri: Online Uzaktan Erişim
Eğitim Tarihi:19.06.2020
Eğitim Saati : 6 saat
Eğitim Günleri: Hafta İçi Cuma
Eğitim Ücreti :300 TL+KDV (%18) 
NOT: Kesin kayıt için ödemenin aşağıda belirtilen hesaba tamamının yatırılması ve dekontun bize gönderilmesi gerekmektedir. OHSAD Akademi’nin katılımcı sayısının 10 kişiden az olması halinde eğitimin ertelenmesi yada iptal edilmesi hakkı saklıdır.
Özel Hastane Çalışanlarına ONLİNE eğitimlerde %50 indirim sağlanmıştır.
Eğitimin talep edilmesi halinde, kurumunuzda özel olarak gerçekleştirilmekte ve %40 indirim yapılmaktadır.
KATILIM SERTİFİKASI: Eğitim Sonunda OHSAD AKADEMİ Koordinatörü tarafından “Katılım Sertifikası” verilecektir.
BANKA BİLGİLERİ:
HESAP ADI: Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği İktisadi İşletmesi İş Bankası Harbiye Şubesi
HESAP NO: 1001 – 0452820
İBAN NO: TR65 0006 4000 0011 0010 4528 20
İLETİŞİM
Hast.Yön.Uzm.Güler Tosunoğlu
OHSAD AKADEMİ KOORDİNATÖRÜ
Telefon : (212) 247 07 00 Faks : (212) 247 07 05 E-Posta : ohsad@ohsad.org -akademi@ohsad.org
Guler.tosunoglu@ohsad.org

Kurs İçeriği

Zaman: 10 hafta

Müfredat boş

Eğitmen

SERPİL ÖZBUCAK CİVİL

EĞİTİMLERİ: Kocaeli Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Hemşirelik -Mezun GÖREVİ: Allianz Sigorta’da Sağlık Strateji ve İş Geliştirme alanında önleyici bakımlar ve vaka yönetimi projeleri üzerine çalışmalar yapmaktadır. DENEYİMLERİ: 2003 yılında Memorial Hastanesi’nde Hemşire olarak işe başlayan CİVİL sırası ile Turkcell Global Bilgi’de İşyeri Hemşiresi ve sonrasında Anadolu Sağlık Merkezi’nde Diyabet Eğitim Hemşiresi olarak çalışmıştır Anadolu Sağlık Merkezi’nde çalışırken hemşirelik dışında ancak medikal bilgi kullanılacak bir alana geçiş yapmış, aynı kurumda Klinik Kalite İyileştirme Uzmanı, Hasta Güvenliği Yöneticisi, Kalite ve Süreç Geliştirme görevlerinde bulunmuştur. Bu görevleri sırasında; dokümantasyon, SKS, JCI, Acil Durum Yönetimi, Tatbikatlar, Süreç Geliştirme, Yalın Yönetim ve Kısıtlar Yönetimi alanlarında çalışmalarda bulunmuş ve birçok projeye liderlik etmiştir. Anadolu Sağlık Merkezi sonrasında Biruni Laboratuvarları’nda Kalite Yönetim Temsilcisi olarak, 13 şubeden sorumlu olarak, doküman yönetim sisteminin ve eğitim süreçlerinin iyileştirilmesi konularında çalışmıştır. Anadolu Sağlık Merkezi sonrasında Biruni Laboratuvarları’nda Kalite Yönetim Temsilcisi olarak, 13 şubeden sorumlu olarak, doküman yönetim sisteminin ve eğitim süreçlerinin iyileştirilmesi konularında çalışmıştır. Biruni Laboratuvarları’ndaki görevinden sonra Bahçeşehir Üniversite işbirliği ile Batum International Hospital’de hastane açılış öncesi süreçleri için dokümantasyon, kalite, eğitim, süreç geliştirme konularında Danışman olarak yer almıştır. Batum sonrası Ankara’da PPP kapsamındaki Bilkent ve Mersin Sağlık projelerinde, sözleşmeye uygun olarak  dokümantasyon, kalite, eğitim, süreç geliştirme konularında Kalite Müdürü olarak görev almıştır. Halen Allianz Sigorta’da Sağlık Strateji ve İş Geliştirme alanında önleyici bakımlar ve vaka yönetimi projeleri üzerine çalışmalar yapmaktadır. İş hayatına paralel olarak Marmara Üniversitesi’nde Psikiyatri Hemşireliği, Nişantaşı Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi yüksek lisanslarını tamamlamış ve Diyabet Hemşireliği, Kalite Yönetimi, Yalın Yönetim, Kısıtlar Yönetimi, Profesyonel Yöneticilik, Yönetim Danışmanlığı gibi konularda sertifikaları mevcuttur. Ayrıca, 4 kitapta bölüm yazarlığı bulunan CİVİL’in 1 uluslararası, 3 ulusal bilimsel yayını mevcuttur.

0.0

0 puan

5 yıldız
0%
4 yıldız
0%
3 yıldız
0%
2 yıldız
0%
1 yıldız
0%